Z jarní stáže džódó v Praze

V průběhu uplynulého víkendu (20. – 21. 5. 2017) se v Praze uskutečnila další ze stáží tradičního džódó. Cvičení probíhalo po dlouhé době v tělocvičně TJ Sokol Košíře na Klamovce. Stáže se zúčastnilo 17 různě zkušených džódistů. Na výuce se podíleli Jean-Pierre Pahud z ženevského SDK a Patrik Orth z Tenšin dódžó ve Zlíně. Kromě džódistů z Česka nás navštívili přátelé z Maďarska a nechyběl John McW ze Švýcarska, Spojených států a Proseku 😉

V sobotu dopoledne jsme procvičili základní techniky a katy omote waza. Odpoledne jsme plně věnovali čúdan waza. Nakonec si pokročilí procvičili džuttedžucu, zatímco ostatní pilovali kendžucu. V neděli jsme ve dvou skupinách cvičili ran-ai a kage, respektive omote a čúdan.

Podle reakcí účastníků se stáž vydařila a ani Jean-Pierre nelitoval výletu, který si udělal. Další společné cvičení v Praze proběhne v listopadu (25. – 26. 11. 2017). Předtím ale budou další příležitosti k intenzivnímu cvičení. Chystáme se na stáže na Ukrajině, v Itálii, na Slovensku i jinde.

prg-kveten-spolecna2017

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *