Seminář džódó v Záporoží

Ve dnech 27. – 29. 10. 2017 proběhl v Záporoží (jihovýchodní Ukrajina) seminář tradičního džódó, který vedl Patrik Orth z Tenšin dódžó. Semináře se zúčastnilo 20 džódistů ze Záporoží, Kyjeva, Kramatorsku, Užhorodu a Sevastopolu. V neděli se přidalo ještě asi deset účastníků ze Záporoží, kteří džódó necvičí.

V pátek a v sobotu jsme věnovali procvičení základních technik (kihon tandoku, kihon sótai) a katám z první série omote waza. V neděli jsme se věnovali cvičení s bokkenem, tak jak se používá v džódó.

Šlo o třetí společné cvičení na Ukrajině, přičemž poprvé jsme veškerý čas věnovali právě džódó. Někteří z účastníků jsou relativně pokročilí a několik let se věnovali systematickému cvičení pod záštitou naší domovské organizace (Evropská federace džódó). Po krátké přestávce by rádi navázali, tak jim držíme palce. Věříme, že se brzy uvidíme zas, například ve Zlíně nebo v Praze do konce tohoto roku, nebo v roce příštím. Už teď jsme předběžně domluvení na stáž v Užhorodě na začátku roku 2018.

zaporozi2017

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *