Nejnovější zprávy z dódžó

Protože jsme velmi aktivní, nestihneme vždy informovat o posledních událostech z Tenšin dódžó a o těch, na nichž se podílíme. Níže je krátké shrnutí zpráv z posledních několika týdnů.

25. – 26. 11. 2017, Praha

V Praze proběhl další seminář tradičního džódó, který vedl šéf zlínského dódžó (ne, není to chyba ani přesmyčka – ta slova znamenají dvě různé věci). Stáže se zúčastnilo “pouhých” devět džódistů z ČR. Tentokrát proti nám stály nemoci, rodinné důvody a všechny možné další okolnosti, nicméně na další stáž v únoru ve Zlíně přijedou zástupy cvičících (asi). Na stáži jsme procvičili jednak základní techniky a dále techniky omote waza a čúdan waza. Ti nejpokročilejší se věnovali katám gohon no midare. V sobotu proběhla také hodinová ukázka technik džódó a všech paralelně vyučovaných zbraní (ken, tandžó, kusarigama i džutte).

dvojice

  1. – 3. 12. 2017, Amsterdam

Patrik O. se týden nato vydal do Nizozemska, aby se zúčastnil několika cvičení džódó, které vedl Fred Quant sensei (ŠMR menkjo kaiden). V průběhu víkendu absolvoval asi 8 hodin cvičení a díky výbornému vedení a bezcelnímu styku přivezl domů mnoho informací hlavně na téma kage, okuden a džuttedžucu. Budete-li cvičit, jistě se k nim časem dostanete.

9. 12. 2017, Zlín

V sobotu 9. 12. se v Tenšin dódžó uskutečnila jednodenní stáž aikidó, kterou vedl Jan Hrbáč (3. dan). V dódžó se sešlo 15 aikidistů ze Zlína (včetně jednoho z druhého klubu), Holešova, Přerova, Šumperka a Brna. Honzovo cvičení se nám líbí, takže ho rádi necháme vést další cvičení snad na jaře nebo v létě.

spolecna

10. 12. 2017, Zlín

Protože se blíží konec roku, uspořádali jsme v dódžó další páskovací seminář pro děti. Přípravy na zkoušky se účastnilo třináct a zkoušek potom dvanáct dětí. Každý z nich ukázal, co se za poslední dobu naučil a odnesl si novotou zářící barevný pásek. Další páskování se bude konat před koncem školního roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *