10. stáž džódó v Sankt Petěrburgu

Ve dnech 26. – 28. 10. 2018 proběhl už desátý seminář džódó v Sankt Petěrburgu, na kterém jsme se podíleli. Do města na Něvě jsme se letos vydali už podruhé. Tři dny jsme tu cvičili a pomáhali místním zlepšit techniku a rozšířit jejich znalosti. Tentokrát jsme, kromě pauz na jídlo a spaní, vůbec nevystrčili nosy z dódžó a fakt jsme dřeli. Páteční část stáže byla jako obvykle určená začátečníkům a laikům, kteří s námi nikdy nepracovali, nicméně zkušenější už tady cvičili odděleně tak, abychom v průběhu víkendu neztráceli čas vysvětlováním úplných základů. Díky tomu se pokročilí dostali do tempa, které jim vydrželo až do neděle.

Páteční keiko se konalo v dódžó Lenkai, zatímco ostatní tréninky jsme přesunuli do sálu v Energia dódžó v jiné části města. Poprvé jsme tedy cvičili v “Energii” obklopeni růžovými stěnami a zrcadly, kterých jsme si (mluvím za sebe) vůbec nevšimli (vážně!). Jak jsme plánovali, stihli jsme procvičit katy omote a čúdan s tím, že vedoucí místní skupiny procvičili katy kage a samidare. Jako obvykle jsme nestihli všechno, ale tentokrát jsme se dostali opravdu daleko.

Oceňuji snahu ruských džódistů a věřím, že už lépe rozumí tomu, jak postupujeme. Ne vždy se dostaneme k novým technikám, ne vždy odjedeme ze stáže s nějakým tím stupněm na papíře (bumážkou)… Ale stejně se vracíme domů spokojení a obohacení. A fakt, že se i oni našich stáží opakovaně účastní, naznačuje, že si i v tomto rozumíme víc a víc.

Děkuji za pozvání, snahu i trpělivost. Těším se na další stáž, která nás čeká v dubnu příštího roku.

Patrik Orth
Tenšin dódžó, Česká džódókai

Fotografie níže: Maya

dbc

abc

bbc

cbc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *