Stáž džódó v Budapešti

Ve dnech 9. – 11. 11. 2018 proběhl v Budapešti seminář džódó, který vedli Josi Katona (ŠMR oku-iri) a Patrik Orth (ŠMR šomokuroku) čili já. Stáže se účastnilo 15 džódistů z Maďarska (7), Ukrajiny (4) a České republiky (4). Páteční cvičení měl v režii Josi, v sobotu a v neděli jsem řídil cvičení já, nicméně Josi se dál podílel na výuce.

Během stáže jsme důkladně procvičili kihon (tandoku i sótai), všechny katy omote i čúdan waza. Pokročilejší si zacvičili ran-ai s různými partnery a v různých tempech, zatímco začátečníci pilovali katy z první poloviny omote waza. Některé techniky jsme cvičili jako učikomi geiko tak, abychom si uvědomili chyby, které stále děláme. Několik desítek minut jsme věnovali technikám kendžucu. Někteří si navíc zacvičili katy kage, samidare i okuden, bez oprav tak, aby využili možnost vyzkoušet si je s jiným partnerem.

V dódžó jsme toho zvládli dost a snažili jsme se i mimo něj.

Za sebe mohu říct, že jsem stihl guláš, lángoš i trochu dobré pálinky. Jediné slabé místo semináře byla menší účast z Česka (než slibovaná) a žádná ze Slovenska  (vlastně už tradičně). Cvičili jsme i za absentéry a také jsme jim všechno snědli a vypili… a uděláme to zas.

Patrik Orth
Tenšin dódžó a Česká džódókai

Fotografie (upraveno): Sergey Amstibovsky

bud01

bud03

bud02

BudGroup2018

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *