Únorové džódó akce – shrnutí

Kromě pravidelných tréninků džódó ve Zlíně se nám podařilo několikrát sejít mimořádně v neděli. Nadto jsme se spolupodíleli na dvou víkendových akcích.

První z nich proběhla ve dnech 9. – 10. února 2019 v Kyjevě (pro místní v Kyjivě). Šlo o další ze seminářů, který jsem měl tu čest vést pro ukrajinské džódisty. Stáže se zúčastnilo dohromady 25 džódistů z několika měst, z Kyjeva, Užhorodu, Kramatorsku a také ze Sevastopolu (politiku stranou, prosím). Přidal se také Zdeněk Dvořák, vedoucí džódistické skupiny v Praze. Podle plánu jsme procvičili základní techniky samostatně i v párech a docela důkladně katy omote waza. Plánované zkoušky na kjú jsme ze soboty posunuli na neděli tak, aby měli kandidáti možnost vše zopakovat a také střízlivě zhodnotit, zda se na zkoušky mají hlásit. Po nedělních zkouškách (jeden adept bohužel neuspěl) jsme našli ještě hodinu na pár kat čúdan waza. Přestože jsme cvičením nakonec strávili asi 15 hodin ve dvou dnech, víc jsme toho opravdu nestihli.

Níže fotka většiny účastníků stáže.

kiiv2019

Druhou únorovou akcí byl víkendový seminář ve Zlíně. Jak už se stalo mnohokrát, trefili jsme termín, kdy většina aktivních džódistů z ČR nemohla přijít. Dva přihlášení nováčci navíc onemocněli, takže se omluvili. Stáž byla komorní, ale o to pečlivější. Rádi jsme u nás přivítali hosty z litevského Kaunasu, kteří už párktát do Zlína přijeli v minulosti. Většinu času jsme tedy věnovali základům a zvládli jsme vysvětlit a procvičit všech dvanáct základních technik a prvních 5 kat omote waza.

zlin-unor2019

Další stáž je naplánovaná na duben. Povede jí po několika letech Fred Quant a bude tentokrát v Praze. Všechny srdečně zvu za sebe i za české džódisty vůbec. Přijeďte si zacvičit nebo můžete jen nakouknout. Jako vždy toho bude k vidění i cvičení víc než dost.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *