Mezinárodní seminář džódó proběhl v Praze

Ve dnech 6. – 7. 4. 2019 zorganizovala Česká džódókai a Tenšin dódžó v Praze seminář tradičního džódó, který vedl sensei Fred Quant (Menkjo kaiden) z Nizozemska. Stáže se zúčastnilo 33 džódistů z ČR, Ukrajiny, Maďarska, Finska a Švýcarska. Fred navštívil Česko po tříleté přestávce.

Každá ze tří tréninkových jednotek začala cvičením základních technik bez partnera. Tím jsme se spíše zahřáli, rozcvičili. Základní techniky byly vysvětleny až ve dvojicích v průběhu sobotního dopoledne a na začátku odpoledne. Během soboty jsme ještě stihli procvičit katy z prvních tří sad osnov Šintó musó rjú, zatímco v neděli jsme se museli rozdělit na skupiny podle pokročilosti tak, aby i pokročilejší mohli pár desítek minut věnovat katám z další série.

Fred už tradičně mezi výkladem ukazoval celé sady kat a dával prostor k otázkám na detaily. Každý z účastníků měl příležitost inspirovat se Fredovou zručností a přátelským přístupem. Už teď se těšíme na jeho další seminář na domácí půdě v Almere, který je naplánovaný v polovině května. V České republice se v červnu uskuteční jednodenní stáž v Praze a v červenci ve Zlíně přivítáme dalšího z učitelů Evropské federace džódó, kterého jsme pozvali.

Přikládáme pár fotografii z ukázek, které pořídil Sergey Amstibovsky. Neúplnou skupinovou fotografii pořídila Timea.

fred2019pha04

fred2019pha01

fred2019pha02

skupinovka-nauplna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *