o nás

Tenšin dódžó z.s. je spolek, který se v souladu se svými stanovami zabývá šířením bojových umění i dalších disciplín, jejichž cílem je duševní a fyzický rozvoj osobnosti. Vede pravidelného cvičení, organizujeme víkendová cvičení (stáže, semináře, gaššuku) a další akce (zkoušky, soutěže, veřejné ukázky…).

Klub aikidó působí jako nezávislý. Džódó cvičíme pod dohledem Evropské federace džódó (Fédération Européenne de Jodo) a Seirjúkai v Evropě. Iaidó a naginata cvičíme jako členský klub České federace kendó, která tyto disciplíny sdružuje.

Činnost sdružení je dotována z Fondu mládeže a tělovýchovy Statutárního města Zlín.

Současným předsedou Tenšin dódžó je Patrik Orth, který se podílí na výuce aikidó, iaidó a džódó. Trénink naginata má na starosti Jan Hrbáč. Na vedení tréninků se podílejí další pokročilí studenti a instruktoři.

Sídlíme v pronajatých prostorách, které máme k dispozici k trvalému užívání. Proto jsou vybaveny ke cvičení bojových umění. Máme vlastní nastálo položené trocellenové tatami (žíněnky) s možností rozšíření až na 100 m2, plovoucí podlahu, vlastní vybavení ke cvičení iaidó, džódó i dalších bojových umění (dřevěné meče bokkeny a hole džó i kratší na půjčení).

Adresa dódžó, kanceláře i tělocvičny je Jateční 523, Zlín. Je to budova PLECA (1. patro), asi 500 metrů od Albertu (dříve Interspar) a zastávky ČD Zlín – Prštné. Nejbližší zastávka trolejbusu je Podhoří – sídliště. Dódžó, dobře osvětlené a větratelné, se nachází v relativně klidné části města v dosahu MHD z centra Zlína i Malenovic nebo Otrokovic. Až k nám vede cyklostezka a příjezdová cesta pro automobily (parkoviště je k dispozici). Pod okny protéká Dřevnice, takže k nám můžete i doplavat nebo doplout 😉

Aktuální časy cvičení:

aikidó přípravka (děti od 4 let, předškoláci) ve středu od 16.20

aikidó mladší školáci (děti od 6 či 7 let) v pondělí a ve čtvrtek od 16.20

aikidó starší školáci (děti od 10 let) v pondělí a ve středu od 17.40

aikidó mládež od 14 let a dospělí bez omezení v pondělí od 19.00, v úterý a ve čtvrtek od 18.00

džódó mládež od 14 let a dospělí bez omezení (v úterý od 16.30), ve středu od 19.00 a nepravidelně i v pátek nebo v průběhu víkendů

iaidó mládež od 14 let a dospělí bez omezení v úterý a ve čtvrtek od 19.20

naginata mládež od 14 let a dospělí bez omezení cvičí nepravidelně a po dohodě